piątek, 29 maja 2015

Młodzi w akcji na forcie.Gimnazjaliści z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu mieli ogromną przyjemność wziąć udział w wyjątkowej akcji, zorganizowanej przez firmę DB Schenker.
    Ekologiczne spotkanie rozpoczęło się w piątek 22 maja tuż po godzinie piętnastej przy budynku szkoły. Tam uczniowie wraz z dyrekcją, nauczycielami oraz przedstawicielami DB Schenker posadzili 10 drzewek, które szkoła otrzymała od firmy. Klony, wierzby oraz głogi bardzo szybko znalazły swoje miejsce, a praca przy ich sadzeniu sprawiła uczestnikom niezwykle wiele radości.
Następnie wszyscy ekolodzy udali się na teren Fortu nr VII w Łobaczewie Małym, będącym częścią Twierdzy Brzeskiej. Tam młodzież otrzymała od organizatorów worki oraz rękawiczki i przez ponad godzinę porządkowała cały obszar fortu. Zarówno młodzież, jak i towarzyszących im przedstawicieli firmy oraz nauczycieli zaskoczyła wielka ilość rozrzuconych tam śmieci. Dwudziestotrzyosobowa grupa gimnazjalistów nazbierała około trzydziestu worków różnego typu śmieci, co tylko potwierdza, jak bardzo potrzebne są ego typu inicjatywy. W porządkowaniu uczniom pomagali nauczyciele oraz pracownicy firmy.
    Na młodzież, która ochoczo wzięła udział w akcji, czekała bardzo miła niespodzianka. Firma DB Schenker obdarowała młodych ekologów gadżetami firmy, ale także słuchawkami oraz głośnikami bezprzewodowymi. Uczeń, który nazbierał najwięcej śmieci, otrzymał tablet.
            Akcja odbyła się dzięki zaangażowaniu firmy DB Schenker oraz wsparciu Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu, Urzędu Gminy Terespol i Wójta Gminy. Akcję z ramienia firmy zorganizowała Urszula Jankowska, zaś w terespolskiej Jedynce koordynowali ją dyrektorzy Zenon Iwanowski, Edyta Krzemińska oraz opiekunka samorządu w gimnazjum Ewa Kral, natomiast opiekę nad uczniami sprawowali także Kamila Korneluk oraz Grzegorz Jakuszko.
            Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele czekają na kolejne ekologiczne inicjatywy, które sprawiają wiele radości, a jednocześnie przynoszą same korzyści. 
Tekst;Kamila Korneluk
Foto;K.Korneluk Pozostałe foto;K.Niczyporuk

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz