wtorek, 15 kwietnia 2014

Goście z Białorusi i Niemiec.

W ubiegłym tygodniu odwiedzili Prochownię eksperci fortyfikacji; Aleksander i Aleksiej z Brześcia oraz Uwe i Andre z Berlina. Celem wizyty było zapoznanie się i nawiązanie kontaktów z naszym Kołem. Gości interesowała historia obiektu, jego stan obecny i zakres prac w nim poczynionych. Zwiedzili wystawę papieską. Zainteresowani byli biografią papieża, pozytywnie zaskoczeni ilością zgromadzonych przedmiotów i cennych eksponatów, profesjonalnym sposobem ich prezentacji. Byli  pod wrażeniem tej wystawy. Następnie przeszli do kolejnych sal w których obejrzeli dalsze ekspozycje tematyczne. Tu także wyrazili swój podziw i uznanie za rzetelną pracę. Obiecali, że jeszcze w tym roku odwiedzą  nas z większą grupą niemieckich pasjonatów fortyfikacji. Następnie pokazaliśmy inne ciekawe miejsca i obiekty naszego miasta. Niemieccy goście swoją opinię - o obiekcie i jego opiekunach,  przedstawili w Księdze Gości. Po południu  razem odjechali  do Brześcia.
Terespol ul.Forteczna- w przybliżeniu, miejsce w którym stał niemiecki moździerz Karl w czerwcu 1941 roku.


Przed wejściem głównym do Prochowni.


W sali-Wystawa Papieska.

"Od roku 2007 przejeżdżam koleją przez Terespol (…) Dziś poznałem bardzo miłych polskich kolegów. Specjaliści w swoim fachu. (…) pytam się, dlaczego nie poznałem ich wcześniej ? Cieszę się na następną wizytę. Andre Vogel, Terespol, 11.4.2014"

Dodatek.
26.04.2015r.Goście którzy chcą do nas wracać.Dziś odwiedzili nas ponownie goście z Niemiec- Andre,Uve i Klaus.Wręczyli eksponaty militarne na rzecz Prochowni i podarowali książkę o tematyce wojennej której są autorami.Dziękujemy serdecznie.

 Opracował: K.Niczyporuk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz